Sıralama seçin
Toplam 2 ürün görüntüleniyor.

Outdoor Yelek

Outdoor yelek; çocuk, kadın ve erkek giyimin vazgeçilmez öğelerinden biridir. Polar, hibrit şişme, rüzgar kesici, softshell gibi etiketlerle piyasaya sürülen bu giysiler şıklığın konfor ile birleştiği ürünlerdir. Estetik görünümüyle ve işlevsel özellikleriyle sizi her mekânda özgür kılacak bu ürünler rahatlığı tarzınızla buluşturacaktır. Ürün seçkisinde birbirinden güzel ve uygun fiyatlı outdoor yelek modellerine yer veren Climbolic, her zevke ve bütçe planlamasına hitap eder. Sporun sürdürülebilir olmasına katkıda bulunmayı hedefleyen markamız, bu anlayışını outdoor yelek yelpazesine de yansıtır. Zengin çeşitliliğiyle herkesin aradığını kolayca bulmasına imkân tanıyan Climbolic, outdoor giyimde farkın doğru adresidir.

Outdoor Yelek Nedir?

Outdoor yelek; genellikle doğa sporları veya farklı dış mekân aktiviteleri için tercih edilen, kolsuz ceketlerdir. Çoğunlukla bahar döneminde kullanılan bu ürünler, kollara hava aldırırken sırtı ve göğüs bölgesini soğuktan korur. Kampçılık, avcılık, bisiklet, kürek, tırmanma, koşu, yürüyüş, dağcılık gibi faaliyetler outdoor yelek modelleriyle daha rahat gerçekleştirilir. Çünkü bu tür etkinlikler sırasında kişi hep doğayla iç içedir ve bir hayli efor sarf eder. Bu da pratiklik için kısa kollu giysiler kullanmayı gerektirir. Kişiler doğada vakit geçirirken terler ve kolları açık giysi modelleri ile kendilerini daha özgür hisseder, ter nedeniyle huzursuzluk yaşamazlar. Ayrıca, doğada sık sık suyla temas etmek zorunda kalan kişilerin uzun kollu bir kıyafet tercih etmesi hâliyle ona rahatsızlık verir. Bu durum outdoor yelek modelleri ile önlenir. Söz konusu kıyafetlerin altına t-shirt, yarım veya uzun kollu penyeler de giyilebilir. Hava oldukça serin ise outdoor yeleğin içine uzun kollu bir hırka tercih edilebilir. Böylece kolların üşümesi engellenmiş olur. Diğer taaraftan yelek outdoor modelleriyle salon sporları için de yaygın olarak kullanılan bir üründür. Pilates, yoga ve bunun gibi pek çok spor, outdoor yeleklerle daha pratik ve zevkli bir hâle gelir.

Outdoor Yelek Avantajları Nelerdir?

Spor, doğa gezileri veya doğal alanlarda gerçekleştirilen farklı aktiviteler sırasında gündelik, resmi veya çok fazla detaya sahip gösterişli kıyafetlerle rahat edemeyeceğiniz muhakkaktır. Outdoor yelekler, size kendinizi iyi hissettirerek sadece yaşadığınız âna, doğal güzelliklere ve sporunuza odaklanmanızı kolaylaştırır. Teri vücuttan uzak tutan bu yelekler damlama veya yapışkanlık hissi yaşamanızın önüne geçer. Bir yandan tarzınızı gösterirken, diğer taraftan konforun tadını çıkarmanızı mümkün kılar.

Outdoor Yelek Özellikleri Nelerdir?

Outdoor yelek özellikleri sayesinde dış ortamdaki verimliliğinizi artırır ve performansınızı yükseltir. Eşsiz bir şıklık yakalamayı sağlayan, konforu üst seviyeye çıkarmaya yardım eden outdoor yeleklerin özellikleri şöyle sıralanabilir:

 • Isıyı tutan, sık dokunmuş, hafif yapılı, yumuşak kumaşlardan meydana gelir. Dış tarafı olumsuz hava koşullarından korurken, iç tarafı ısıyı hapsederek üşümenin önüne geçer.
 • Hareket özgürlüğünü kısıtlamaz. Vücut yapısına uyum gösterir. Zor hareketleri daha kolay yapma olanağı sunar.
 • Ön parçaları; düğme, fermuar gibi malzemelerle bir araya getirilir.
 • Doğa şartlarına uyumludur.
 • Yüksek mukavemetlidir.
 • Kar, yağmur ve benzeri hava şartlarında da kullanıma uygundur. Zira suyu itici özelliği vardır. Bu; rafting, kürek ve buna benzer su sporlarıyla uğraşanlar için son derece faydalı bir özelliktir.
 • Hızlı kurur.
 • Göğüs ve sırt bölgeleri üşümeyi engelleyecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır.
 • Rüzgar geçirmez.
 • Fosforlu renklerde, orman veya kamuflaj desenli olarak üretilebilir.
 • Yanlarında veya önünde cepler mevcuttur. Bazı modellerin bel kısmında yer alan bu cepler, bazı outdoor yelek çeşitlerinde ise göğüs kısmına yerleştirilir. İç tarafında gizli cep bulunan outdoor yelekler de vardır. Bu, kişilerin özel eşyalarını yanında güvenle taşımasına imkân tanır.
 • Darbelere, yırtılma ve zedelenme gibi durumlara karşı korunaklıdır.
 • Outdoor yeleklerin yapısındaki lastik ayarlanabilen bir kemer yerine geçer. Bel kısmındaki bu lastik yardımıyla yeleğin bel ayarını kolayca yapmak mümkündür. Böylelikle outdoor yelek vücudu sarar, daha sıkı hâle gelir.
 • Elastik yapılıdır.
 • Bazı modellerin sırt kısmı açılabilir ve file hâline dönüştürülebilir.
 • Kişiyi ağırlaştırmaz. Organik yapısı ile cilde hava aldırır.
 • Uzun müddet hijyenik şekilde kullanılabilir. Çabuk leke tutmaz, deforme olmaz, kirlenmez. Zaten temizlenmesi de kolaydır. Dayanıklı olduğu için renk solması, yıpranma, eskime gibi durumlarla karşılaşılmaz.

En Şık Outdoor Yelek Modelleri Yeni

Orta katman outdoor giyim ürünlerinden biri olan yelekler, çeşitli çalışma ortamlarına ve dış ortamlara uygunluk sağlar. Günlük antrenmanlar, doğa serüvenleri; kısaca her alanda bu yelek modellerinin kullanımı mümkündür. Göz alıcı tasarımı ve fonksiyonel özellikleriyle her ânınızda size eşlik edecek bazı outdoor yelek çeşitleri şöyledir:

 • Polar Outdoor Yelekler

Bunlar genellikle hafif sporlarda kullanım alanı bulur. Koşu veya yürüyüş esnasında tercih edilen bu modeller ince yapısıyla aşırı terlemeye mânî olur.

 • Kapişonlu Outdoor Yelekler

Kış mevsimindeki doğa yürüyüşleri için sıklıkla kullanılan bu yelekler düğme ve fermuar gibi detaylarla zenginleştirilir. Kir tutmayan, sağlam ısı yalıtımlı, bol cepli bu yelek çeşitlerinin renk yelpazesi geniştir.

 • Soğuk Geçirmeyen Outdoor Yelekler

Bunların termodinamik bir yapısı vardır. Soğuk havalarda kurtarıcı rolü üstlenen bu yelekler, olumsuz hava koşullarına rağmen doğanın güzelliklerini doyasıya yaşamaya yardımcı olur. Karlı veya yüksek yerlerde, kayak ve benzeri sporlarda bu yeleklere başvurulur. Pamuklu kumaştan veya kaz tüyünden üretilen outdoor yelekler soğuğa karşı en etkili modellerden biridir. Bunlar bazen üzerine kalın montlarla da kombine edilir.

 • Kamuflaj Desenli Outdoor Yelekler

Avcıların tercih ettiği bu kullanışlı modeller daha az görünür olmayı sağlar. Doğada kaybolmak, izinizi belli etmemek istiyorsanız bu tarz yelekler sizin için uygundur.

 • Fosforlu Outdoor Yelekler

Binicilik sporlarıyla ilgilenenlerin seçimi bu modellerden yana olur. Çünkü bunlar kişiye görünürlük kazandırır ve kaza riskini azaltır.

 • Cepli Outdoor Yelekler

Yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar varsa bunları çanta gibi ekstra bir ürün kullanmaya gerek kalmadan cepli outdoor yelek modelleriyle taşıyabilirsiniz. Özellikle balıkçılıkta kullanımı yaygın olan cepli outdoor yelekler doğa yürüyüşlerinde ve kampçılıkta da tercih sebebi olur.

Outdoor Yelek Fiyatları

Her outdoor yelek fiyat seçenekleri bakımından farklılık gösterir. Bunun temel sebepleri şunlardır:

 1. Desen, renk ve aksesuar detayları,
 2. Kumaş türü ve kalitesi,
 3. Markası, tasarımı, modeli,
 4. Teknik özellikleri,
 5. Kumaşa ek olarak ürünün yapımında kullanılan diğer malzemeler,
 6. Dayanıklılık derecesi,
 7. Üretim-dikiş teknolojileri,
 8. Uzunluk, beden ölçüsü, kalınlık.

Siz de ihtiyaç duyduğunuz outdoor yelek modelleri için kataloğumuza göz atabilirsiniz. Böylece yüksek kaliteye uygun fiyat karşılığında ulaşabilmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Yapacağınız aktiviteye, bulunacağınız ortama ve mevsim koşullarına göre en doğru outdoor yelek modelini Climbolic üzerinden bulabilirsiniz. Aynı zamanda yeleklerinizi kombinlemek için sitemizdeki outdoor gömlek modellerine göz atabilir veya farklı outdoor giyim alternatiflerimizi inceleyebilirsiniz. Öyleyse renk skalası geniş olan bu ürünler arasında istediğinizi seçerek stilinizi dışarı yansıtın. Yüksek temponuz ile uyum sergilemeyi başaracak ve kombinlerinize rahatça ayak uyduracak en iyi outdoor yelek modelleri için Climbolic farkını deneyimleyin. Göz kamaştıran outdoor yeleklerle zarafetinizi ve asaletinizi konuştururken özgürce hareket edin. Kendinizi huzurlu ve güvende hissederek yaptığınız aktivitelerin verimlilik seviyesini artırın. Sizi asla yarı yolda bırakmayacak, doğa arkadaşınız olacak bu modellerle sağlıklı yaşamın keyfine varın. Uluslararası kalite standartlarına uygun olarak, son teknolojiyle üretilen outdoor yelek modelleri Climbolic güvencesiyle size bir tık kadar yakın!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.